profesjonalnikierowcy.pl

Blog tematyczny o samochodach, motorach i gadżetach

LifestyleMężczyzna

Jakie skarpety do garnituru? O czym należy pamiętać?

Jakie skarpety do garnituru? O czym należy pamiętać?

Pięknie dobrany i idealnie skrojony garnitur to rewelacyjna propozycja dla wielu panów. Taki strój doskonale sprawdza się na spotkaniach zawodowych, wypadach do restauracji, teatru czy też na ślub lub innego typu ważną uroczystość. Choć garnitur jest obowiązkowym elementem w męskiej szafie, to niestety w dalszym ciągu wielu panów nie wie, jak się go powinno zestawiać z innymi elementami garderoby. Szczególnie dużą trudnością dla wielu mężczyzn jest to, aby dobrać do garnituru odpowiednie skarpetki. Jakie skarpety do garnituru będą najlepsze i o czym powinno się pamiętać, dokonując właściwego wyboru?

Czy skarpety są zawsze obowiązkowe?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jak wybrać odpowiednie skarpety do garnituru, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, czy zawsze są one obowiązkowe. Ostatnimi czasy pojawiła się bowiem opinia wśród panów, że lepiej ten element całkowicie sobie odpuścić i nie zakładać skarpet. Czy jest to dobre rozwiązanie?
Jak można się łatwo domyślić, choć taki pomysł może wydawać się atrakcyjny i pozwoli uniknąć obowiązku dobierania odpowiedniego modelu skarpet, to jednak ich obecność przynosi naprawdę ogromne zyski dla wizerunku danego stroju. Mężczyzna wyglądać bowiem będzie atrakcyjniej, będzie bardziej elegancki, a także jego strój lepiej wpisze się w uroczyste okazje, jeśli będzie miał na stopach skarpety. Z tego też powodu, pomimo tego, że ich wybieranie może być problematyczne, warto je mieć.

Jak określić odpowiedni kolor?

Skoro już wiadomo, że skarpetki to obowiązkowy element ubioru dla każdego mężczyzny należy się teraz dowiedzieć, jak wybrać odpowiedni ich model. Na samym początku dowiedzieć się trzeba zupełnej podstawy w tym zakresie, czyli jak dobierać kolor skarpet.
Spotkać się można często z opiniami, że najlepszym wyborem dla skarpet zakładanych do garnituru jest czerń. Jak się jednak okazuje, nie zawsze taki kolor będzie właściwym wyborem. Powinno się go bowiem dobierać pod kolor i typ posiadanych spodni. Jeśli więc nie będą one czarne, nie powinno się również zakładać czarnych skarpetek. Mało tego, zalecane jest, aby kolor skarpetek był albo taki sam jak spodni, albo też był od nich nawet nieco ciemniejszy. To, co jest w tym wypadku szczególnie ważne, to żeby skarpetki były gładkie.

Jak dobrać długość skarpetek do garnituru?

Kolejną bardzo istotną dla wyglądu i prezencji skarpetek cechą jest ich długość. Na jakiej podstawie powinna być ona określana? Kluczową sprawą w tym wypadku jest to, aby skarpetki były na tyle długie, żeby zasłaniać całą stopę i nie pozostawiać odsłoniętego fragmentu skóry. Należy pamiętać o tym, aby skarpetki cały czas zasłaniały skórę nawet w sytuacji, gdy się usiądzie. Dla bezpieczeństwa najlepiej jest wybierać takie modele, które będą po założeniu sięgały nawet do połowy łydki. Zagwarantuje to, że w żadnej sytuacji nie dojdzie do ich podwinięcia się i w efekcie tego do odsłonięcia skóry, co oczywiście byłoby bardzo niewskazane z uwagi na nieestetyczny wygląd.

Udostępnij