profesjonalnikierowcy.pl

Blog tematyczny o samochodach, motorach i gadżetach

Samochody

Dlaczego warto wybrać opony letnie Kormoran?

Dlaczego warto wybrać opony letnie Kormoran?

Co roku przychodzi ten moment, kiedy zima się kończy, pogoda się poprawia i nadchodzi czas na wymianę opon. Powinniśmy być na ten moment dobrze przygotowani. Pogoda w naszej strefie klimatycznej jest bardzo zmienna i może nam spłatać figla. Zbyt wczesna wymiana opon może skutkować problemami na drodze podczas nieoczekiwanych przymrozków, zbyt późna źle wpływa na same opony i wydajność naszego auta. Kiedy zatem jest najlepszy czas na wymianę i dlaczego warto wybrać opony letnie?

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się:

  • kiedy wymiana opon na letnie jest najbezpieczniejsza?
  • co warto wiedzieć na temat opon letnich Kormoran do samochodów osobowych?
  • gdzie można kupić opony letnie Kormoran?

Opony letnie, podobnie jak zimowe powinny być najwyższej jakości. Tylko sprawdzona marka zapewni nam bezpieczeństwo i niezawodność na drodze. Dlatego nie warto oszczędzać na oponach i wybrać to, co będzie dla nas najlepsze.

Kiedy jest czas zmienić opony zimowe na letnie?

Zmiana opon zimowych na letnie zależy od wielu czynników, ale przyjmuje się, że w Polsce powinna nastąpić, gdy średnia temperatura w ciągu dnia utrzymuje się powyżej 7-8 stopni Celsjusza. Przy tej temperaturze opony zimowe stają się miękkie, co prowadzi do szybszego zużycia bieżnika i gorszej przyczepności. Opony letnie (np. opony letnie Kormoran) natomiast osiągają pełnię swoich możliwości przy temperaturach powyżej 7 stopni Celsjusza, mając wtedy najlepszą przyczepność i drogę hamowania. Dlatego, zbyt wczesna zmiana opon zimowych na letnie może powodować szereg problemów, szczególnie na mokrej nawierzchni. Warto więc odłożyć na bok zimowe opony dopiero wtedy, gdy wiosna zadomowi się na dobre.

W zależności od panujących warunków atmosferycznych odpowiedni może wydawać się marzec lub kwiecień. Jednak zawsze warto skonsultować się z profesjonalnym serwisem opon, aby uzyskać najlepszą radę dla naszego konkretnego przypadku. 

Wybierając dobre opony letnie, powinniśmy zwracać uwagę na oznaczenia na nich umieszczone. Oznaczenia na oponach letnich, są bardzo ważne, ponieważ dostarczają informacji, na temat ich specyfikacji i właściwości. Są to między innymi rozmiar opony (unormowany ciąg cyfr i liter), indeks prędkości (SI — od A1 do Y, im dalsza litera z ciągu, tym wyższa maksymalna prędkość), indeks nośności (maksymalne, dozwolone obciążenie jednej opony przy jeździe z maksymalną prędkością) oraz Run Flat (model, który w przypadku przebicia i utraty ciśnienia pozwala na bezpieczne kontynuowanie jazdy).

Dodatkowo często zadajemy sobie pytanie co ile wymieniać opony. Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie, odpowiedź jest prosta — co sezon.

Opony letnie Kormoran — wiele lat tradycji i niezawodności

Szukając niezawodnej marki opon letnich, nie sposób nie zwrócić uwagi na markę Kormoran. Opony Kormoran to znana i ceniona od lat przez kierowców marka opon do samochodów osobowych, obecnie produkowana przez francuski koncern Michelin. Opony letnie Kormoran są cenione za korzystny stosunek jakości do ceny. Są świetnie dostosowane do warunków panujących na drogach w naszej strefie klimatycznej. Od wielu lat zbierają pozytywne opinie zadowolonych kierowców. Poza dobrym stosunkiem jakości do ceny doceniany jest wysoki komfort jazdy nawet w najtrudniejszych warunkach oraz odporność na aquaplaning.

Najpopularniejszymi modelami opon Kormoran są między innymi opony zimowe Kormoran Snow oraz opony letnie Kormoran Ultra High Performance i Kormoran Road Performance. Sprawują się one doskonale zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni. Produkowane są w różnych rozmiarach, pasujących do większości modeli samochodów produkowanych na świecie.

Wybór opon zawsze zależy od naszych indywidualnych potrzeb i warunków jazdy. Dlatego powinniśmy wybrać model dostosowany do tego jak jeździmy, gdzie jeździmy i w jakim przedziale cenowym się mieścimy. Jednak pamiętajmy, że na oponach nie warto oszczędzać.

Gdzie kupić opony Kormoran?

Opony letnie Kormoran najlepiej kupić w specjalistycznym serwisie z oponami. Jeżeli wiemy dokładnie jaki model będzie dla nas odpowiedni, możemy skorzystać z oferty renomowanych sklepów internetowych. Znajdziemy tam wszystkie popularne rozmiary i modele opon Kormoran (oraz innych producentów). Jednym z takich rozwiązań jest https://intercars.pl/, gdzie możemy szybko i łatwo znaleźć sprawdzone produkty, które oferują najwyższą jakość.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij