profesjonalnikierowcy.pl

Blog tematyczny o samochodach, motorach i gadżetach

Mężczyzna

Jak dbać o brodę – praktyczne porady

Jak dbać o brodę – praktyczne porady

Posiadanie pięknej, gęstej i zdrowej brody jest marzeniem niejednego mężczyzny. Jak się jednak okazuje, osiągnięcie tego celu jest możliwe jedynie wtedy, gdy odpowiednio będzie się o nią dbało. Wielu panów w tym zakresie popełnia ogromną liczbę błędów, które zwyczajnie uniemożliwią posiadanie bujnego zarostu. Jak dbać o brodę, aby mogła ona rosnąć bez większych problemów? O jakich czynnościach koniecznie należy pamiętać? Jak się okazuje, nie jest to specjalnie trudne.

Stosowanie odżywki

Każdy doskonale wie, że należy stosować do ciała odpowiednie kosmetyki i środki pielęgnujące. Na skórę powszechnie nakładane są różnego rodzaju kremy, a na włosy na głowie środki pielęgnujące, pianki czy też stosowane są specjalne szampony. Dla nikogo nie powinno więc być zaskoczeniem to, że broda również musi być we właściwy sposób traktowana. Bardzo wskazane jest więc, aby nakładać na nią odpowiednią odżywkę.
Dlaczego jest to tak ważne? Włosy, podobnie jak skóra, potrzebują odpowiedniej dawki witamin i mikroelementów. Często efektywne dostarczanie ich przez pożywienie nie jest możliwe, więc niezbędne jest wykorzystywanie środków pielęgnujących. Stosowanie dobrej klasy odżywki umożliwia dostarczenie włosom wszystkiego, czego potrzebują. Dzięki temu będą one rosły mocne, gęste i lśniące

Odpowiednie akcesoria

Kolejnym niezwykle ważnym szczegółem, który może pomóc posiadać piękną i bujną brodę, są określonego rodzaju wysokiej jakości akcesoria pomocne w jej pielęgnowaniu. Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak niezwykle ważne jest posiadanie odpowiedniego grzebienia czy też szczotki do włosów. Jeśli wybierze się nieodpowiedni model, czyli np. wyposażony w zbyt ostre i szorstkie włosie, łatwo można doprowadzić do uszkodzenia włosów, a nawet ich wyrywania. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku akcesoriów do pielęgnacji brody. Również i w tym wypadku warto zadbać o to, aby były one najwyższej jakości i nie stanowiły żadnego zagrożenia dla włosów.

Styl życia

Wiele osób zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy, lecz ogromne znaczenie dla jakości włosów ma to, jaki styl życia się prowadzi. Jeśli często się nie dosypia, je się niepełnowartościowe posiłki i nie dostarcza się do organizmu wszystkich potrzebnych substancji czy też pije się nieprawidłową ilość wody, to włosy nie będą posiadały odpowiedniej kondycji do efektywnego wzrostu. W takiej sytuacji będą one wypadać, będą delikatne i cienki, a przede wszystkim staną się łamliwe. Trudno o posiadanie pięknej brody w takiej sytuacji.
Jeśli więc planuje się zapuszczenie brody, warto zastanowić się nad tym, jaki tryb życia się prowadzi, czy na pewno ma się odpowiednią dietę, a poziom stresu nie jest na stanowczo zbyt wysokim poziomie. Dopóki nie ureguluje się takich spraw, nie warto zaczynać hodować brody, ponieważ nie zakończy się to sukcesem.

Odpowiedni barber

Na sam koniec warto jeszcze pamiętać, że jeśli ma się problem z samodzielnym zajmowaniem się swoją brodą i nie ma się pewności, że wszystko wykonuje się prawidłowo, warto znaleźć w swojej najbliższej okolicy dobrego barbera, który nie tylko będzie w stanie zadbać o naszą brodę, lecz również podpowie, co należy robić, aby była ona piękna i mocna.

RED-CORE

Udostępnij