profesjonalnikierowcy.pl

Blog tematyczny o samochodach, motorach i gadżetach

Mężczyzna

Dobre kurtki motocyklowe – czyli jakie?

Dobre kurtki motocyklowe – czyli jakie?

Jazda na motocyklu to doskonały sposób na przemieszczanie się po mieście i świetna alternatywa dla podróżowania samochodem. Jednak, by kierowanie jednośladem było w pełni bezpieczne, motocyklista musi się zaopatrzyć w odpowiedni strój. Dobra kurtka motocyklowa zapewni kierowcy komfort cieplny i ochroni ciało przed otarciami w razie upadku. A na co warto zwrócić uwagę, wybierając ubranie na motocykl?

Wygoda i bezpieczeństwo

W trakcie jazdy na motocyklu bardzo ważne jest wygoda i swoboda ruchów, aby można było bez przeszkód sterować pojazdem. Dlatego kurtki motocyklowe muszą być wykonane z solidnych i elastycznych materiałów, które będą się prawidłowo układały na ciele. Ponadto kurtka motocyklowa powinna być wodoodporna i wiatroszczelna, ponieważ podczas jazdy z dużą prędkością łatwo może dojść do wyziębienia organizmu. Odzież motocyklowa jest również specjalnie wzmacniania w obszarach narożnych, a dobrej jakości kurtka motocyklowa powinna być przetestowana i posiadać stosowny certyfikat. Dodatkowo ubranie na motocykl musi mieć wszyte elementy odblaskowe, które skutecznie zwiększą widoczność motocyklisty po zmroku.

Kurtka motocyklowa na każdą pogodę

Motocykliści czasem obawiają się, że wybrana kurtka nie sprawdzi się w ciepłe dni, ponieważ będzie w niej zbyt gorąco i kierowca mocno się spoci. Tymczasem nowoczesne kurtki motocyklowe są wyposażone w specjalne zamki wentylacyjne oraz regulowane mankiety i kołnierz. W efekcie taka kurtka przepuszcza powietrze i zapewnia skórze odpowiednią wentylację. Natomiast regulacja w pasie i biodrach pozwoli na idealne dopasowanie kurtki motocyklowej do sylwetki kierowcy i sprawi, że będzie doskonale przylegać do ciała.

Wodoodporne kieszenie

Wodoodporne kieszenie w kurtce motocyklowej to praktyczny gadżet, który znacznie ułatwia podróżowanie motocyklem. Do takiej kieszeni motocyklista może włożyć dokumenty lub bilet za przejazd autostradą nie martwiąc się, że zmokną i ulegną zniszczeniu. W większej kieszeni można wygodnie trzymać telefon, okulary, portfel czy klucze do domu.

Dobre kurtki motocyklowe powinny być również wykonane z trwałych i odpornych na otarcia materiałów. Poza tym to ważne, by motocyklista mógł taką kurtkę szybko założyć i ściągnąć w zależności od potrzeb. Niektóre kurtki mają specjalne miejsce, gdzie kierowca może włożyć ochraniacz na konkretną część ciała. Wybierając kurtkę motocyklową, warto również zwrócić uwagę na to, czy szwy nie wpijają się w ciało oraz, czy kurtkę można połączyć ze spodniami za pomocą specjalnego zamka.

Udostępnij