profesjonalnikierowcy.pl

Blog tematyczny o samochodach, motorach i gadżetach

Samochody

Najczęściej leasingowane modele Mercedesa w 2023 roku

Najczęściej leasingowane modele Mercedesa w 2023 roku

Mercedes to niemiecki producent samochodów klasy premium, których historia rozpoczęła się w latach 80. XIX wieku. Pojazdy tej marki są popularne zwłaszcza wśród przedsiębiorców, prezesów oraz menedżerów wyższego szczebla. Dzięki nim mogą kreować prestiżowy wizerunek własnej firmy. Auta Mercedesa słyną z niezawodności, nowoczesnych technologii, wysokiej jakości podzespołów i eleganckiego wyglądu.

Najpopularniejsze modele aut marki Mercedes

Jak wynika z danych Instytutu Samar, w pierwszym półroczu 2023 roku Mercedes zajął w Polsce trzecie miejsce pod względem liczby rejestracji nowych aut osobowych z segmentu premium (1890 rej.). Przedsiębiorcy najczęściej wybierają leasing samochodu Mercedes GLC i Mercedes CLA. Do popularnych modeli zaliczają się również Mercedes E, Mercedes A oraz Merceces C.

Mercedes GLC

Prestiżowy SUV z panoramicznym dachem i sportowym nadwoziem. Polskie firmy chętnie biorą ten model Mercedesa w leasing m.in. ze względu na nowoczesne rozwiązania, które podnoszą komfort jazdy. Zaliczają się do nich np. system multimedialny z dotykową obsługą, wielofunkcyjna kierownica sportowa, oświetlenie Ambiente, asystent jazdy w korkach czy system wspomagający parkowanie z kamerą 360 stopni. Mercedes GLC jest także wyposażony w monitoring otoczenia samochodu oraz asystenta odległości od poprzedzającego pojazdu.

Mercedes CLA

Drugi spośród samochodów Mercedesa najczęściej branych w leasing w 2023 roku. Niemiecki producent wyposażył ten model coupe m.in. w amortyzowane fotele z pamięcią ustawień, głośniki zapewniające dźwięk przestrzenny, automatyczną klimatyzację czy zabezpieczenia antykradzieżowe. Właściciel Mercedesa CLA może także korzystać z rozwiązań, które podnoszą bezpieczeństwo jazdy, w tym asystenta utrzymania pasa ruchu, systemu automatycznego hamowania w sytuacji zagrożenia czy monitorowania martwego punktu.

Mercedes E

Luksusowa limuzyna, którą niemiecki koncern produkuje od 1993 roku, a od 2023 roku oferuje szóstą generację tego modelu. Znakiem rozpoznawczym Mercedesa E jest zaostrzony przód nadwozia, który nadaje pojazdowi dynamiczny design. Samochód ten przyspiesza do 100 km/h w czasie od 5 do 8,8 s. Kierowca ma do swojej dyspozycji m.in. cyfrowy kokpit z wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości, system bezprzewodowego ładowania telefonu, oświetlenie Ambiente czy monitoring otoczenia pojazdu.

Mercedes A

Jest to kompaktowa limuzyna, która przyspiesza do 100 km/h w czasie od 6,3 do 9,7 s. Mercedes A wyróżnia się sporą powierzchnią bagażową – do 1195 l. Znajdują się w nim m.in. nowoczesne głośniki z efektem dźwięku przestrzennego, automatyczna klimatyzacja, tylne reflektory LED, dyfuzory czy wyświetlacz multimedialny o przekątnej 10,25 cala. Boczne poduszki powietrzne podnoszą bezpieczeństwo kierującego i pasażerów. Kierowca może wybierać spośród trzech trybów jazdy – sportowej, komfortowej lub ekologicznej.

Mercedes C

Model, którego produkcja rozpoczęła się w 1993 roku. Limuzyna ta osiąga prędkość do 250 km/h i przyspiesza do 100 km/h w czasie od 8,6 s. Jest wyposażona w wyświetlacz na przedniej szybie, dzięki czemu kierowca nie musi odrywać wzroku od jezdni. W pojeździe tym znajduje się automatyczna skrzynia biegów, nowoczesny system nagłaśniający czy asystent obsługi głosowej i dotykowej. Kierowca ma także do swojej dyspozycji nawigację samochodową, oświetlenie Ambiente, wspomaganie parkowania z kamerą 360 stopni, adaptacyjny system świateł drogowych czy wspomaganie jazdy w korku. Mercedes C słynie też z licznych systemów podnoszących bezpieczeństwo jazdy – należą do nich np. asystent zmiany pasa ruchu czy system, który kontroluje odległość od poprzedzających pojazdów.

Udostępnij