profesjonalnikierowcy.pl

Blog tematyczny o samochodach, motorach i gadżetach

Samochody

Rodzaje ozdób samochodowych: listwy, nakładki, progi sportowe i inne

Rodzaje ozdób samochodowych: listwy, nakładki, progi sportowe i inne

Producenci samochodów osobowych swoje produkty tworzą tak, aby wpadały w gusta możliwie najszerszej kategorii klientów. W związku z tym większość produkowanych samochodów jest raczej stonowanych i wolnych od ekstrawaganckich ozdób. Wyjątkiem są w tej kwestii samochody sportowe i sportowe wersje cywilnych samochodów. W tym przypadku producenci pozwalają swoim projektantom puścić nieco wodze fantazji i dać się ponieść. 

Wersje sportowe są niestety najczęściej tymi najdroższymi i nie każdy może sobie na nie pozwolić, tym bardziej że typowo sportowy samochód w codziennym użytkowaniu nie należy do wygodnych. Jest jednak sposób, aby nadać maszynie sportowy charakter bez wydawania dużych pieniędzy i bez rezygnowania z komfortu podróżowania. Sposobem tym są specjalne dodatkowe ozdoby, które w łatwy sposób zmieniają wygląd i charakter całego samochodu.

Progi

Producenci samochodów osobowych dbają o to, aby już podczas wchodzenia do samochodu zobaczyć, że ma się do czynienia z wersją sportową. Montują więc specjalne progi auto, na których jest oznaczenie wersji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby taki próg zamontować w samochodzie, który tak naprawdę sportowy nie jest. 

Listwy i nakładki

Innymi łatwymi w zamontowaniu elementami, które zmieniają wygląd samochodu, są specjalne nakładki i listwy. Dobrym przykładem mogą być tutaj kolorowe paski montowane na grillach samochodów marki BMW, które to mają oszukiwać innych uczestników ruchu, że tak zmodyfikowany samochód jest wyposażony w pakiet sportowy M power.

Nie wszystkie listwy i nakładki są jednak tak perfidne. Najczęściej są to dodatkowe chromowane listwy, które montuje się w miejsce zwykłych — czarnych lub nakładki, które zmieniają kolory jakichś elementów w samochodzie.

Naprawa

Zakup innych niż fabryczne list może być też dobrym pomysłem w przypadku naprawy. Zamiast wymieniać uszkodzone listwy na fabryczne, możesz kupić zmodyfikowane i przy okazji naprawy poprawić wygląd twojego samochodu.

 

Udostępnij