profesjonalnikierowcy.pl

Blog tematyczny o samochodach, motorach i gadżetach

Gadżety

Jakie głośniki bluetooth wybrać?

Jakie głośniki bluetooth wybrać?

Jednym z najczęściej kupowanych ostatnimi czasy gadżetów elektronicznych są głośniki bluetooth. Cieszą się one ogromną popularnością nie tylko na imprezach plenerowych, lecz również na domówkach. Co ciekawe, często wykorzystywane są np. przez rowerzystów, którzy lubią posłuchać w czasie jazdy muzyki. Jak się jednak okazuje, pomimo tak dużej popularności tego gadżetu, mało kto wie jakie głośniki bluetooth powinno się wybierać. Na co więc zwracać uwagę podczas takiego zakupu? Jakie cechy i parametry są w tym wypadku szczególnie istotne i powinny decydować o wybraniu konkretnego modelu?

Jakie źródło zasilania?

Nie da się ukryć, że zdecydowanie jedną z najciekawszych spraw jest w tym wypadku określenie tego, jakie ma być źródło zasilania takiego głośnika. Możliwości w tym wypadku są dwie, czyli zasilanie bateryjne lub akumulatorowe. Czym się oba te rozwiązania charakteryzują?
Jeśli wybierze się model, który zasilany będzie bateriami, wtedy można liczyć przede wszystkim na to, że będzie on tańszy. Co więcej, będzie to również głośnik lżejszy, więc łatwiej będzie go można przenosić. Jeśli baterię się w nim rozładują, to wymiana ich na zupełnie nowe trwa kilka sekund. Jakie są natomiast wady? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że czas pracy na jednym komplecie baterii będzie bardzo krótki. Co więcej, nie zawsze będzie się miało świeży komplet, co oczywiście zakończy zabawę z muzyką.
Drugim często używanym rozwiązaniem są akumulatory. Głośnik w nie wyposażony będzie droższy, cięższy, a także mniej poręczny. Zapewniać jednak będzie o wiele dłuższy czas pracy. Jeśli jednak już dojdzie do jego rozładowania, konieczne będzie podłączenie do sieci, aby go naładować.

Jakość obudowy

Kolejną bardzo ważną sprawą, o której nie można zapominać podczas szukania odpowiedniego dla siebie głośnia bluetooth, jest jakość jego obudowy. Głośnik ten z założenia pracować będzie na zewnątrz, a więc musi zmagać się z niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a nawet z możliwością jego przypadkowego zanurzenia w wodzie. Może on także upaść na ziemię.
Wszystko to sprawia, że jego obudowa musi charakteryzować się naprawdę dobrymi cechami w zakresie odporności na uszkodzenia, a także musi być w pełni wodoodporna.

Właściwości muzyczne

Bardzo ważną kwestią, o której powinno się także pamiętać, jest jakość wydobywającego się z głośnika dźwięku. Rzecz jasna warto w tym miejscu przyjrzeć się mocy danego urządzenia, co odpowiadać będzie jego głośności. Równie istotnym parametrem jest zakres częstotliwość czy też poziom zniekształceń.

Dodatkowe wyposażenie

Jeśli chce się mieć naprawdę dobrej klasy głośnik bluetooth, warto zadbać również o to, aby miał on w sobie odpowiednie dodatki. Przede wszystkim warto przyjrzeć się temu, jakie będą w nim obecne złącza. Nie zawsze bowiem trzeba transmitować muzykę poprzez bluetooth, dlatego też głośnik powinien mieć złącze USB, a także na karty pamięci, żeby można było puszczać muzykę bezpośrednio z nich. Co więcej, polecane jest, aby miał on również odbiornik FM, co umożliwi odbieranie dzięki niemu stacji radiowych i puszczanie nadawanych z eteru dźwięków.

Udostępnij