profesjonalnikierowcy.pl

Blog tematyczny o samochodach, motorach i gadżetach

Lifestyle

Tani i szybki transport z Chin do Polski krok po kroku

Tani i szybki transport z Chin do Polski krok po kroku

Wiele osób decyduje się na import towarów z Chin, dzięki czemu mogą liczyć na spore oszczędności. Oczywiście nieznajomość chińskiego rynku stanowi spory problem, ale nawet na to jest obecnie rozwiązanie. Zawsze można skorzystać z usług doświadczonego pośrednika. Nie ma nawet konieczności znajomości języka chińskiego. Inwestor nie musi osobiście odwiedzać Państwa Środka, wszystko można załatwić zdalnie. Do wyboru są różne metody transportu towaru z Chin.

Jaki wybrać transport w przypadku importowania towarów z Chin?

W przypadku sprowadzania towarów z Chin do załatwienia jest wiele formalności. Trzeba między innymi wybrać środek transportu. Opcji jest oczywiście wiele. Jeśli komuś zależy na tym, aby jak najszybciej mieć produkty, to powinien zdecydować się na transport lotniczy. Oczywiście wiąże się to z koniecznością poniesienia wysokich kosztów. Kolejna kwestia dotyczy tego, że niektórych towarów nie można przetransportować samolotem. Przewożenie dużych ładunków staje się wręcz niemożliwe. Jeśli jednak ktoś zajmuje się importem produktów drogich, szybko psujących się, to warto pomyśleć o transporcie lotniczym. Powinny być one w miejscu docelowym w przeciągu tygodnia. Samolotem warto przewozić towary niewielkich gabarytów, lekkie, o sporej wartości.

Więcej informacji: https://www.discolm.pl/transport-z-chin/

Jaką wybrać metodę transportu towarów z Chin?

Alternatywą dla transportu lotniczego będzie transport kolejowy. Można liczyć na stosunkowo szybki import. Zwykle w ciągu dwóch tygodni produkty z Chin powinny być już w miejscu docelowym. Pod względem finansowym transport kolejowy jest tańszy od frachtu lotniczego. Można przewozić ogromną ilość towarów, w zależności od wybranego kontenera. Pociągi są bardzo pakowne, co stanowi ogromną zaletę. Możliwe jest nawet przewożenie towarów uznawanych za niebezpieczne. Ryzyko wystąpienia awarii w przypadku pociągu jest niezwykle niskie. Jeśli jednak ktoś ma do przewiezienia tylko drobnicę, to transport kolejowy nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem. Zaletą pociągów jest to, że zatrzymują się one na wielu stacjach w Polsce.

Transport z Chin do Polski krok po kroku

Transport z Chin dotyczy zwykle frachtu morskiego. Na takie rozwiązanie decydują się przede wszystkim importerzy chcący zaoszczędzić pieniądze. Jest to najtańsza metoda transportu towarów z Państwa Środka do Polski. Ogromną zaletą będzie także możliwość wysłania dowolnych przedmiotów w przystępnych cenach. Nie ma znaczenia, czy ktoś chce przewieźć z Chin coś małego, czy jednak produkt o dużych gabarytach. Transport morski będzie opłacalnym rozwiązaniem. Możliwe jest nawet przetransportowanie towarów, które wymagają specjalnych warunków przewozu. Nie ma problemu z transportem materiałów niebezpiecznych. Jeśli komuś się nie spieszy, to warto wybrać transport morski. Trzeba oczywiście uzbroić się w cierpliwość. Towary dotrą do miejsca docelowego z dużym opóźnieniem, bo co najmniej po miesiącu. Oczywiście niektóre towary nie mogą czekać aż tak długo. W ich przypadku lepiej zdecydować się na transport kolejowy lub transport lotniczy. Jeszcze innym rozwiązaniem będą przesyłki kurierskie.

Udostępnij