profesjonalnikierowcy.pl

Blog tematyczny o samochodach, motorach i gadżetach

Samochody

Ciekawe gadżety do auta na prezent

Ciekawe gadżety do auta na prezent

Jeśli chce się komuś kupić prezent związany z motoryzacją, to naturalnie wiele osób sięga po różnego rodzaju gadżety. Pomimo tego że samochody są wręcz wypełnione ciekawymi dodatkami, zawsze istnieje możliwość dokupienia do nich czegoś nowego. Jakie są więc najpopularniejsze gadżety do auta na prezent, które można komuś zakupić?

Kamerka samochodowa

Jednym z najczęściej wybieranych ostatnimi czasy gadżetów do auta jest kamerka samochodowa. Jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, które zasilane jest bezpośrednio z gniazdka zapalniczki. Jego jedyną funkcją jest nagrywanie przestrzeni przed autem. Dlaczego warto mieć taki gadżet?
Często spotkać się można z sytuacją, gdy ktoś zajedzie nam drogę czy też nawet spowoduje stłuczkę. Żeby mieć niepodważalny dowód winnego danej sytuacji, warto mieć nagranie całego zdarzenia. Możliwe jest to dzięki posiadaniu w aucie kamerki.

Alkomat

Choć urządzenie to bardzo negatywnie kojarzy się większości kierowcom, to jednak jego posiadanie w aucie może być naprawdę bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa.
Jak każdy doskonale wie, organizmy ludzkie działają różnie. Często może zdarzyć się tak, że po zakrapianej alkoholem imprezie obudzimy się w pełni sprawni i w dobrej formie, lecz mimo wszystko alkohol w pewnej ilości obecny jeszcze będzie w organizmie. Warto więc mieć możliwość sprawdzenia jego poziomu, zanim wsiądzie się za kółko.

Uchwyt na telefon

Każdy doskonale wie, że nowoczesne telefony komórkowe zastąpiły wiele używanych na co dzień sprzętów. Nikt już nie nosi ze sobą aparatu fotograficznego, pagera czy też odtwarzacza muzyki. Wszystkie te urządzenia obecne są w smartfonie. Rewolucja ta nie ominęła również samochodu, ponieważ nowoczesne smartfony są w stanie odtwarzać w samochodowych głośnikach muzykę, wyświetlać nawigację satelitarną czy też oczywiście możliwe jest prowadzenie rozmów telefonicznych. Żeby jednak wszystkie te czynności były wygodne, a co najważniejsze bezpieczne, konieczne jest posiadanie w aucie uchwytu na telefon. Ten prosty sprzęt montowany jest na przyssawkę do szyby i umożliwia zaczepienie w nim telefonu. Dzięki temu dostęp do niego podczas jazdy będzie zdecydowanie wygodniejszy.

Rozdzielacz do zapalniczki

Kolejnym niezwykle ważnym i pomocnym gadżetem do auta jest rozdzielacz do gniazdka zapalniczki. W obecnych czasach samochód może być źródłem zasilania dla licznych gadżetów. Podłączyć do niego można telefon komórkowy, smartfon, smartwatch czy też aparat fotograficzny. Możliwości w tym zakresie jest naprawdę wiele, lecz zauważyć można bardzo poważny problem — gniazdko zapalniczki w aucie jest tylko jedno. Wystarczy zatem, żeby w jednej chwili dwie osoby chciały podładować telefon, a powstać może konflikt. Można go jednak łatwo uniknąć, jeśli będzie się miało w aucie specjalny rozdzielacz do zapalniczki. Dzięki niemu z jednego gniazdka można zrobić dwa, a nawet trzy niezależne złącza.

Odkurzacz samochodowy

Ostatnim ciekawym gadżetem do auta jest specjalna samochodowa wersja odkurzacza. Podłączany jest on do gniazdka zapalniczki i umożliwia łatwe wyczyszczenie całego auta. Każdy kierowca lubi mieć w samochodzie porządek, więc taki gadżet będzie na pewno zawsze trafną propozycją.

Udostępnij