profesjonalnikierowcy.pl

Blog tematyczny o samochodach, motorach i gadżetach

Samochód

Porsche Cayenne: Rewolucja Wysokiej Wydajności i Luksusu

Porsche Cayenne: Rewolucja Wysokiej Wydajności i Luksusu

W dziejach większości marek samochodowych pojawiają się modele, które rewolucjonizują, bądź przynajmniej znacząco ubogacają ich wizerunek. W historii Porsche takim autem zdecydowanie jest Cayenne.

Porsche to marka, która kojarzyła się – i nadal kojarzy – przede wszystkim ze sportem samochodowym. W jej ofercie zawsze dominowały bardzo drogie, bardzo szybkie i oparte na charakterystycznych rozwiązaniach technologicznych oraz stylistycznych coupe i roadstery. Rok 2002 przyniósł jednak prawdziwą rewolucję, wówczas bowiem na drogi wyjechało Porsche Cayenne.

Rewolucja w każdym aspekcie

Cayenne (obecnie na rynku dostępna jest już trzecia generacja tego modelu) to pierwszy w dziejach niemieckiej marki rodzinny SUV. I to spokrewniony pod względem technologicznych z Volkswagenem Tuaregiem. Ale bez obaw – to nadal Porsche. Pod maską pracują potężne silniki, gwarantujące wspaniałe osiągi – zwłaszcza w przypadku wzmocnionej wersji Turbo S – zaś prowadzenie jest idealnie precyzyjne. Mówiąc krótko, Porsche nie odeszło tym modelem od swojego sportowego dziedzictwa, mimo iż po raz pierwszy w swej historii wyposażyło samochód w silnik wysokoprężny, a obecna generacja Cayenne kłania się też wymogom ekologicznym za sprawą hybrydowego napędu plug-in. Fakt, że to rodzinny pojazd z pięciodrzwiowym nadwoziem, podniesionym prześwitem, przestronnym wnętrzem i pojemnym bagażnikiem w żadnym razie nie zabił ducha marki. W Cayenne znajdziemy wszelkie elementy, które są w Porsche najlepsze, zwłaszcza charakterystyczną stylistykę uwielbianą przez fanów marki, arcybogate wyposażenie oraz masę komfortu – w tym modelu gwarantowanego również pasażerom tylnej kanapy.

Porsche dla każdego?

Aby stać się szczęśliwym posiadaczem tego wspaniałego SUV-a marki premium, wcale nie trzeba być milionerem. Wystarczy skierować swą uwagę na rynek wtórny. Ceny używanych Cayenne zaczynają się już od około 30 tys. zł, przy czym egzemplarze w dobrym stanie i z udokumentowaną przeszłością są oczywiście drożne. Wybierając auto, zdecydowanie trzeba przyjrzeć się kondycji danego egzemplarza, zweryfikować jego przebieg i stan techniczny oraz sprawdzić, czy nie mia historii wypadkowej. Porsche przyciągają złodziei, toteż konieczne jest zweryfikowanie, czy wybrane przez nas auto nie zmieniło właściciela w sposób bezprawny. Wszystko to będzie łatwiejsze, jeśli poszukiwania przeprowadzimy na portalu zamieszczającym sprawdzone, wiarygodne ogłoszenia.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij