profesjonalnikierowcy.pl

Blog tematyczny o samochodach, motorach i gadżetach

Lifestyle

Tanie czytanie w podróży. Jak kupować i sprzedawać używane książki?

Tanie czytanie w podróży. Jak kupować i sprzedawać używane książki?

Jadący w daleką podróż kierowca musi czasem odpocząć i oderwać wzrok od kierownicy. Dobrym sposobem spędzenia czasu podczas postoju jest lektura. Nie zawsze jednak trzeba kupować nowe tytuły. Aby nie przepłacać, warto zainteresować się internetowym handlem używanymi książkami.

Dlaczego warto wymieniać się książkami przez internet?

Sprzedaż i zakup używanych książek to najprostszy sposób dzielenia się wydanymi publikacjami oraz szansa zdobycia unikatowych egzemplarzy. Obecnie wiele z nich trudno jest nabyć. Dzięki skupom książek możliwie jest kupno wartościowych tekstów kultury, które np. nie są już wydawane.

Niezależnie od dostępności są one dużo tańsze niż nowe tytuły. Za przykład niech posłużą książki autora popularnej serii Gra o tron od George’a R.R. Martina. Nowe książki tego pisarza kosztują nieraz dwa i trzy razy więcej niż używane egzemplarze. Warto się o tym przekonać, sprawdzając ofertę na stronie internetowej https://skupszop.pl/autor/george-rr-martin.

Niskie ceny używanych książek przyczyniają się tym samym do promocji czytelnictwa. Kwota, jaką trzeba wydać na pojedynczy egzemplarz to nieraz tylko kilka złotych. Korzystają na tym przede wszystkim osoby mniej zamożne, dla których kupno nowych pozycji może być zbyt dużym wydatkiem.

Wymiana książek sprzyja też ochronie natury. Produkcja papieru pochłania zasoby lasów. Wymaga również zużywania znacznych ilości wody i energii elektrycznej. Zamiast trzymać raz przeczytany tytuł na półce, można puścić taką książkę w obieg. W ten sposób służy ona kolejnym czytelnikom, stając się dobrem wielokrotnego użytku.

Na czym polega internetowy handel używanymi książkami?

Wymiana używanych rzeczy to znany od lat sposób dawania niepotrzebnym przedmiotom drugiego życia. Dawniej skup i sprzedaż używanych książek odbywał się głównie na bazarach. Obecnie wystarczy do tego urządzenie z dostępem do internetu. Sprzedaż używanych książek jest bardzo prosta. Za przykład posłużyć może skup książek skupszop.pl.

W pierwszej kolejności na stronie internetowej skupu należy wpisać numer ISBN danej pozycji. Można go znaleźć na odwrocie strony tytułowej i tylnej okładce książki. Następnie klient dostaje informację o gwarantowanej cenie za egzemplarz. Na koniec pozostaje wybrać dostawę. Sprzedawca może zamówić kuriera lub nadać paczkę samodzielnie. W tym drugim przypadku wraz z kwotą za tytuł otrzymuje zwrot opłaty za wysyłkę.

W jakim stanie są używane książki ze skupu?

Handel używanymi książkami może budzić wątpliwości co do stanu oferowanych pozycji. Dlatego też warto wiedzieć, że nadesłane powieści są wnikliwie sprawdzane. Dopuszczona do sprzedaży książka jest więc całkowicie kompletna.

Klienci skupu mają ponadto okazję nabyć nowe pozycje książkowe. Skupszop odkupuje nadwyżki produkcyjne z drukarni. Oprócz tego firma współpracuje także ze sklepami oferującymi wyłącznie nowe powieści. Wówczas taki asortyment trafia do Skupszopu, a książki są dostępne dla klientów w niższej cenie.

Udostępnij