profesjonalnikierowcy.pl

Blog tematyczny o samochodach, motorach i gadżetach

Lifestyle

Nowe auta w kredycie bez wpłaty własnej

Nowe auta w kredycie bez wpłaty własnej

Posiadanie nowego samochodu w obecnych czasach jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dawniej taka możliwość była zarezerwowana wyłącznie dla najbogatszych osób. Dzisiaj ze względu na atrakcyjne formy finansowania oferowane przez producentów samochodów, coraz więcej osób może pozwolić sobie na przemieszczanie się nowym autem. Producenci samochodów doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo potrzebnym narzędziem jest auto, dlatego za wszelką cenę starają się przekonać klientów do zakupu swoich samochodów, oferując im rozwiązania takie jak leasing bez wpłaty własnej lub najem długoterminowy. Nowe auto przydaje się szczególnie wtedy, gdy mieszka się w małej, słabo skomunikowanej miejscowości. Wówczas trudno jest wykonać nawet najprostsze czynności, takie jak dojazd do pracy lub do sklepu. Nie powinien więc nikogo dziwić fakt, że tak wiele osób decyduje się na zakup nowego auta. Jakie formy finansowania są najbardziej popularne oraz którzy producenci je oferują? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Leasing bez wkładu własnego – na czym polega?

 

Wielu producentów samochodów oferuje swoim klientom bardzo atrakcyjne formy finansowania, aby zachęcić ich do zakupu nowego auta. Najbardziej atrakcyjne i warte uwagi formy kredytowania to leasing bez wpłaty własnej lub kredyt samochodowy bez wkładu własnego. Są to dwie możliwości, które nieznacznie się od siebie różnią i obie są oferowane m.in. przez firmę SEAT oraz firmę CUPRA, która stanowi markę premium Seata. Jeśli zastanawiamy się nad nowym samochodem, SEAT na raty lub CUPRA na raty może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Leasing polega na tym, że producent pozwala leasingobiorcy na użytkowanie pojazdu, w zamian za płacenie miesięcznej raty, która została określona w umowie. W odróżnieniu od kredytu samochodowego, osoba, która płaci leasing nie jest prawnym właścicielem pojazdu. Leasingobiorca może stać się właścicielem samochodu dopiero w momencie wykupu auta, po zakończeniu okresu finansowania. Leasing jest bardzo elastyczną formą finansowania, ponieważ wysokość miesięcznej raty można dostosować do swoich możliwości finansowych. Na wysokość raty wpływają czynniki takie jak: wkład własny, długość okresu finansowania oraz kwota wykupu auta. W przypadku leasingu bez wkładu własnego, miesięczna rata będzie nieco wyższa i w dużym stopniu uzależniona od pozostałych czynników. Jeśli chodzi o kredyt bez wpłaty własnej, różni się on od leasingu przede wszystkim tym, że osoba kupująca auto na raty staje się prawnym właścicielem pojazdu praktycznie od razu. Oznacza to, że taka osoba może w dowolnym momencie sprzedać samochód oraz użytkować go w stu procentach według swoich potrzeb. Kredyt bardzo często jest nieco droższy niż leasing, jednak można rozłożyć go na dłuższy okres, np. 10 lat.

CUPRA – marka premium w kredycie bez wpłaty własnej

Coraz większą popularnością cieszą się samochody marki CUPRA. Jest to marka premium innej znanej marki, którą jest Seat. Producent ten oferuje swoim klientom bardzo atrakcyjne formy finansowania. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowego auta marki premium, CUPRA na raty może okazać się doskonałym rozwiązaniem, tym bardziej że producent ten oferuje swoim klientom kredyt bez wkładu własnego. Jest to bardzo korzystna opcja dla osób, które nie chcą wydawać gotówki na zakup nowego samochodu, a jednocześnie są w stanie bez trudu spłacać miesięczną ratę. Dla osób, które potrzebują bardziej budżetowego auta, ciekawym rozwiązaniem może okazać się Seat na raty. Tak naprawdę obie marki produkowane są przez tego samego producenta, dlatego obie możliwości wydają się być bardzo ciekawe.

Udostępnij