profesjonalnikierowcy.pl

Blog tematyczny o samochodach, motorach i gadżetach

Lifestyle

Czy warto kupić poduszkę z pianki memory?

Czy warto kupić poduszkę z pianki memory?

Stojąc przed wyborem poduszki do spania w ofertach producentów można znaleźć mnóstwo różnych rodzajów. Użytkownicy mogą zdecydować się na klasyczne prostokątne poduszki, które wypełnione są pierzem lub sztucznym wypełnieniem. Mogą także wybrać specjalistyczną poduszkę ortopedyczną, na przykład z pianki memory. Czy warto w taką inwestować? 

Czym jest poduszka ortopedyczna? 

Poduszka ortopedyczna podpiera kręgosłup na odcinku szyjnym w jego neutralnej pozycji, dzięki czemu zachowuje naturalną krzywiznę – lordozę szyjną. Takie ustawienie powoduje, że kręgosłup po ciężkim dniu w nieustannym napięciu odpoczywa w najdogodniejszej pozycji. Pozwala to na jego odciążenie, a także na nie obciążanie krążków międzykręgowych, co sprawia, że znacznie lepiej się uwadniają. Ponadto mięśnie i więzadła zdecydowanie szybciej się relaksują i rano użytkownik takiej poduszki czuje się znacznie lepiej. Jednym z przykładów takiego podparcie głowy i szyi jest poduszka memory plus

Zalety poduszki memory

Jeśli użytkownik często rano budzi się z bólem szyi, to czas wziąć pod uwagę możliwość wymiany poduszki na nowy model. Jest ona równie istotną co sam materac. Poduszki memory plus to dla wielu osób najlepsze rozwiązanie. Ma ona wiele zalet, dzięki którym można zadbać o swój bezpieczny i wygodny sen. 

Optymalne podparcie szyi i karku

Poduszki memory plus ze względu na swój ergonomiczny kształt oraz wypełnienie, które idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, zapobiegają nadwyrężeniom w okolicy szyi i karku. Dzięki temu nie pojawiają się bolesne skurcze szyi, co zdecydowanie poprawia komfort snu i sprawia, że użytkownik rano budzi się wypoczęty i zrelaksowany. 

Idealne dopasowanie głowy i karku oraz zapobieganie bólom pleców

Wiele osób doświadcza bólu pleców, który spowodowany jest niewłaściwym snem oraz poduszką i materace na łóżko. Poduszki memory plus podpierają szyję w taki sposób, aby utrzymywać kręgosłup w optymalnej pozycji. Zapobiega to właśnie występowaniu bólów plecy po przebudzeniu i w trakcie dnia. Dzięki wypełnieniu dopasowuje się do kształtu ciała osoby śpiącej, odwzorowując naturalny kształt głowy oraz barków. Tradycyjne poduszki nie cechują się takimi właściwościami. 

Nie ma potrzeby zwijania poduszki pod głową

Dzięki ergonomicznemu kształtowi oraz dopasowaniu wypełnienia pod głowę i szyję, nie ma potrzeby zwijania poduszki, czy podkładania pod nią ręki, jak to ma często miejsce w przypadku tradycyjnych poduszek. Wystarczy 1-2 noce, a większość użytkowników poduszek memory plus automatycznie traci odruch rolowania poduszki oraz podkładania ręki pod głowę. 

Właściwości ortopedyczne 

Ze względu na swoje właściwości poduszki memory plus wykorzystywane są jako pomoc medyczna dla pacjentów z problemami związanymi z kręgosłupem i układem ruchu. Są to poduszki zalecane przez fizjoterapeutów oraz lekarzy ortopedów. Ponadto redukcja nacisku na głowę, szyję i barki zapobiega występowaniu bólów głowy, a naturalne ułożenie części ciała zapewnia relaksujący sen. 

Udostępnij