profesjonalnikierowcy.pl

Blog tematyczny o samochodach, motorach i gadżetach

Samochody

Ile kosztuje wymiana szyby przedniej w serwisie?

Ile kosztuje wymiana szyby przedniej w serwisie?

Naprawa przedniej szyby w samochodzie osobowym kojarzy się z ogromnym wydatkiem, wręcz zniechęcającym do wizyty w serwisie. Ale czy faktycznie jest czego się bać? W końcu chodzi tu o naprawę, a nie o wymianę szyby na nową. Ile w takim razie kosztuje ta usługa? Czas skrupulatnie zbadać temat.

Ile kosztuje wymiana szyby przedniej w samochodzie osobowym?

Wiele osób szuka chociażby w Internecie, ile kosztuje wymiana szyby przedniej w samochodzie osobowym. Bo w tych właśnie autach najczęściej zdarzają się poważne usterki, jednakże nie zawsze muszą one oznaczać konieczność montażu nowej szyby. Odpryski i inne pęknięcia mogą nadawać się do naprawy, w efekcie czego wymiana szyby na nową nie będzie konieczna. Czy jednak jest szansa znaleźć konkretny cennik? Właściwie to nie, ponieważ usługa ta jest wyceniana indywidualnie.

Ktoś przyjeżdża do serwisu z minimalną rysą, ktoś inny z większym odpryskiem. Każda z tych usterek może być naprawiana w inny sposób. Każda z tych napraw może zajmować mniej lub więcej czasu. A wszystko to ma wpływ na cenę końcową usługi. Poza tym każdy serwis wycenia swoją pracę według własnych wytycznych. To też powoduje, że w jednym warsztacie naprawa przedniej szyby kosztuje mniej, w innym więcej. Nie bez znaczenia jest także czynnik geograficzny – w różnych miastach dana usługa może inaczej być wyceniana. Dlatego trudno jednoznacznie zaprezentować szczegółowy cennik. Pewne natomiast jest to, że naprawa szyby jest znacznie tańsza, niż wymiana jej na nową i to dosłownie nową – prosto z fabryki.

Ile kosztuje wymiana szyby przedniej w serwisie, a ile w domu?

Wiele osób tak naprawdę nie wiedząc, ile kosztuje wymiana szyby przedniej, ale myśląc, że jest to ogromny koszt, decyduje się na samodzielną pracę w zaciszu własnego garażu. Kupują szybę na szrocie lub w sklepie i zabierają się za jej wymianę. Na pewno tak będzie taniej, ale czy lepiej? W serwisie pracują specjaliści, którzy mają wieloletnie doświadczenie w tego rodzaju pracach. Usługę wymiany szyby świadczą od dawna, poza tym mają odpowiednie narzędzia, dzięki którym praca przebiega sprawnie i profesjonalnie. A co do narzędzi właśnie – ich zakup lub wypożyczenie może wiązać się z kosztami, które pod znakiem zapytania postawią opłacalność samodzielnej wymiany.

Nie ma zatem sensu zbyt długo zastanawiać się nad tym, ile kosztuje wymiana szyby przedniej, tylko lepiej jechać od razu do profesjonalnego serwisu i poprosić o wycenę.

Udostępnij