profesjonalnikierowcy.pl

Blog tematyczny o samochodach, motorach i gadżetach

Samochody

Jakie są największe samochody świata?

Jakie są największe samochody świata?

Jakie są największe samochody świata? To pytanie zadaje sobie wielu amatorów motoryzacji. Warto dowiedzieć się, które z nich mają największe gabaryty.

Największe auta na świecie

Jak wiadomo, historia motoryzacji sięga początków XX wieku, oczywiście samochody były już produkowane wcześniej, ale nie na dużą skalę. Warto nadmienić, że pierwszym autem produkowanym fabrycznie, był oczywiście amerykański Ford Model T. Największymi autami osobowymi są oczywiście SUVy. Skrót ten oznacza Sport Utility Vehicle i są to pojazdy przeznaczone dla osób, które lubią zabawę w trudnym terenie. Na uwagę zasługuje fakt, że obecnie produkuje się również auta, które nazywane są miejskimi SUVami, lecz zarówno ich możliwości, jak i silnik nie pozwalają na poruszanie się w trudnym terenie.

Warto nadmienić, że samochody typu SUV to pojazdy, które mają duże silniki, które jak wiadomo, potrzebne są do poruszania się w grząskim błocie czy też po stromych wzniesieniach. SUVy to auta wielozadaniowe, dlatego też wiele z nich używanych jest przez wojsko. Bez dwóch zdań, jednym z popularniejszych aut tego typu jest oczywiście Hammer, który początkowo był pojazdem wojskowym, lecz później zaczął się pojawiać również na rynku cywilny. Prekursorem jeżdżenia takim autem był znany aktor Arnold Schwarzenegger. SUVy to ponadto auta bardzo wygodne, ponieważ siedzi się w nich w pozycji wyprostowanej. Niestety auta takie obłożone są wysokim podatkiem, ze względu na to, że silniki mają dużą pojemność i spalanie jest również wysokie.

Auta robocze

Oczywiście, dużo większe będą samochody przystosowane do robót budowlanych czy też przemysłowych. Wszelkiego rodzaju wywrotki używane na budowach to auta bardzo duże. Największe z takich pojazdów są też używane w kopalniach i wyrobiskach. Są to pojazdy, które na normalnej drodze zajęłyby obydwa pasy lub w ogóle nie mieściłyby się. Największe samochody świata to właśnie takie wykonywane na zamówienie specjalistyczne pojazdy, które nie są dostępne od ręki, a czas oczekiwania na taki pojazd jest bardzo długi. Ciężko zobaczyć takie auto na drogach, ze względu na gabaryty. Co ciekawe, takie pojazdy ze względu na swój rozmiar często są składane z części na miejscu u klienta, ponieważ niemożliwe jest przetransportowanie całego pojazdu za jednym zamachem.

Równie dużymi samochodami są ciężarówki, które każdego mijamy na drogach. Samochody ciężarowe, używane są w spedycji krajowej oraz międzynarodowej. Na polskich drogach można spotkać wiele samochodów ciężarowych takich marek jak: VOLVO, Renault czy Mercedes. Są to pojazdy, które mają pojemne silniki oraz wysokie spalanie. Napędzane one są silnikami Diesla. Pojazdy tego typu mają siłę do tego, aby uciągnąć wiele ton materiałów budowlanych czy też towarów. Największe samochody świata to przemyślane konstrukcje, nad którymi czuwali specjaliści zajmujący się branżą motoryzacyjną. Co roku wypuszczane na rynek są ogromne pojazdy, które zachwycają gapiów swoim niepowtarzalnym wyglądem i gigantycznym rozmiarem.

Udostępnij